Kurz i zkoušku zaplatíte také kartou

Apple Pay

Czech Academy

Realitní MBA

  /  Realitní MBA

Pro zájemce o problematiku realitního trhu nabízíme unikátní profesní vzdělávací program MBA (Master of Business Administration), který na základě 3 dílčích akreditací posune Vaši kariéru. Profesní vzdělávací program jsme ve spolupráci s odborným lektorským týmem připravili na základě zkušeností s pořádáním akreditovaných kurzů.

Základní fakta

 1. Termín podání přihlášky: přihlášky přijímáme celoročně, online úvod do studia pořádáme každý měsíc.
 2. Standardní délka studia: 12 měsíců.
 3. Cena: 59 900 Kč (lze hradit ve 4 splátkách).
 4. Stipendium a cenové zvýhodnění: Žádosti o stipendium posuzujeme individuálně, každý občan ČR může na studium získat příspěvek od MPSV ve výši 39 900 Kč (viz níže).
 5. Akreditace: Profesní program se skládá z modulů akreditovaných MŠMT a MMR.
 6. Praktické využití: Osvědčení slouží jako doklad pro zápis vázané živnosti oceňování nemovitostí a realitní zprostředkování.

Proč MBA u Czech Edu Academy

Rozhodli jsme se nabídnout unikátní vzdělávací program ušitý na míru zejména tuzemským realitním profesionálům. Proto se náš profesní program skládá z modulů, které jsou akreditované Ministerstvem školství (MŠMT) a Ministerstvem pro místní rozvoj (MMR). Po absolvování dílčích zkoušek budete kromě uvádění titulu MBA za jménem oprávněni k zápisu dvou vázaných živností – realitního zprostředkování a oceňování nemovitostí (po splnění dalších podmínek dle živnostenského zákona).

Možná už některou živnost máte zapsanou, i tak Vám po splnění podmínek vystavíme příslušné osvědčení s “kulatým razítkem”, které zvýší důvěryhodnost ve Vámi nabízené služby. Osvědčení od nás získáte také v elektronické podobě, čímž vylepšíte svou online prezentaci na profesní síti LinkedIn nebo na osobních webových stránkách. Profesní titul můžete navíc uvádět například na realitním serveru.

Chápeme, že skloubit studium s pracovním vytížením může být náročné, proto jsme náš vzdělávací program, stejně jako všechny akreditované kurzy, připravili v online formátu. Díky tomu můžete studovat z domova nebo ze zahraničí a ve svém vlastním tempu. Pro distanční formu studia nám byly rovněž uděleny příslušené akreditace MŠMT. Kromě studijních materiálů a videí v e-learning systému pořádáme živé přednášky a webináře. Naši lektoři navíc pravidelně pořádají hromadné i individuální konzultace.

Při výuce používáme moderní technologie, což zahrnuje práci se specializovaným software i online informačními zdroji (NEMExpress, Valuo, cenové mapy, katastr nemovitostí apod.). Můžete se těšit také na expertní přednášky hostů z praxe.

Cena a délka studia

Cena za kompletní MBA program: 59 900 Kč. Cena zahrnuje veškerou potřebnou studijní literaturu, lze hradit ve 4 splátkách. Studium je rozděleno do dvou semestrů a trvá standardně 12 měsíců.

Chcete studovat první semestr zdarma? Na základě akreditace MŠMT je možné na modul oceňování nemovitostí získat příspěvek ve výši 39 900 Kč. Žádost se podává online prostřednictvím portálu MPSV (záložka “Termíny kurzu”) a díky programu Jsem v kurzu se může přihlásit každý. Žádost je schvalována komisí a proto ji věnujte patřičnou pozornost. Zejména uveďte relevantní motivaci ke studiu kurzu oceňování nemovitostí s ohledem na uplatnění získaných dovedností na trhu práce.

Obsah kurzu

Vzdělávací program MBA je složen z modulů zaměřených na témata:

 1. Realitní zprostředkování a oceňování a v kontextu právního řádu ČR
 2. Činnost realitního zprostředkovatele
 3. Marketing a etika v realitách
 4. Pozemní stavitelství, projekční a rozpočtová dokumentace staveb
 5. Geodetická služba, katastr nemovitostí a územní plánování
 6. Teorie oceňování a tržní hodnota nemovitosti
 7. Metodika a tvorba znaleckého posudku
 8. Digitální dovednosti v oblasti realit a oceňování

Máte o MBA program zájem?

V případě zájmu o studium vyplňte formulář níže a během 24 hodin Vás budeme kontaktovat. Můžete nám také zavolat: +420 704 603 905 nebo napsat e-mail: info@czechacademy.com.

  Jméno a příjmení:

  E-mail:

  Telefon:

  Začátek studia (nepovinné):

  Doplňující informace nebo dotaz (nepovinné):

  Podmínky přijetí ke studiu

  Podmínkami přijetí ke studiu se snažíme srovnat s ostatními vysokoškolskými profesními programy. Proto jsme podmínky stanovili takto:

  • Minimální věk: 18 let
  • Vzdělání: SŠ s maturitní zkouškou a praxe v oboru 3 roky nebo alespoň bakalářské vzdělání

  Splnění podmínek bude posuzováno jednotlivě s cílem zajistit kvalitní studijní skupiny.

  Podmínky absolvování

  Z pohledu studijních povinností je kromě procvičovacích příkladů potřeba absolvovat e-learning materiály modulů oceňování nemovitostí a realitní zprostředkování. V průběhu studia jsou odevzdávány úkoly zaměřené na analýzu realitního trhu, strategickou analýzu a článek formou seminární práce (téma schvaluje garant programu).

  V závěru MBA studia Vás čeká:

  • Zkouška odborné způsobilosti z realitního zprostředkování (NSK 66-042-M, akreditováno MMR, prezenčně v Praze)
  • Písemný test z teorie oceňování nemovitostí (open-book, online forma)
  • Obhajoba závěrečné práce (ocenění vybrané nemovitosti, rozsah min. 20 stran)

  Výhody pro naše dřívější studenty

  Děkujeme všem za projevenou důvěru. Vážíme si, že jste si k prvnímu kroku v realitách vybrali právě nás. Dříve absolvované kurzy realitního zprostředkování i oceňování nemovitostí Vám v plné výši uznáme do studia MBA programu a o uhrazenou částku snížíme studijní poplatky.

  Doctor of Business Administration (DBA)

  Studijní program DBA v oboru realit je „profesní doktorát“ zaměřený na získání hlubokých znalostí a aplikace principů vědecké práce v realitním prostředí. Program je určen pro realitní odborníky s praxí alespoň 5 let. Podmínkou přijetí je vysokoškolské vzdělání magisterského stupně nebo titul MBA. V případě zájmu lze zahájit studium MBA a DBA programu současně.

  Minimální délka studia je 2 roky (4 semestry) a zahrnuje živé online přednášky, pravidelné konzultace se školitelem a samostatnou tvůrčí práci při řešení zadaného problému. Výstupem je disertační práce a alespoň 3 publikované články. Školné je 48 800 Kč/semestr. V případě zájmu nás kontaktujte pro více informací.

  Akreditace

  Oceňování rekvalifikace - akreditace MŠMTRealitní zprostředkovatel rekvalifikace - akreditace MŠMTRealitní zprostředkovatel zkouška - autorizace

  VYNIKAJÍCÍ
  45 recenze na
  Zdeněk Kriz
  Zdeněk Kriz
  15/12/2023
  U společnsoti Czech Edu Academy jsem absolvoval kurz Oceňování nemovitostí. Oceňuji úroveň a profesionalitu lektorů, časovou flexibilitu i přátelskou atmosféru. Ostatním doporučuji!
  Gabriela Petrova
  Gabriela Petrova
  14/12/2023
  Velká spokojenost, moderní pohled na výuku, motivují, věnují se studentům, vše v online formě, obrovská spokojenost
  Petr Hrubiško
  Petr Hrubiško
  03/11/2023
  Společnost Czech Academy jsem si vybral kvůli kurzu na rekvalifikaci Oceňování nemovitostí. Jsem naprosto spokojen. Za mě perfektní a profesionální komunikace, přístup, ochota, skvělý tým, po celou dobu příjemné jednání a v neposlední řadě organizace celého kurzu a zkoušek. Všem zájemcům mohu vřele doporučuji.
  jakub jakobsen
  jakub jakobsen
  21/09/2023
  Skvělé materiály k učení, skvělí lektoři, skvělé prostředí, skvělý feedback, pokud si s něčím například nevíte rady, to vše zakončíte zkouškou v nádherných prostorech Prahy 1, doporučuji, doporučuji a doporučuji. :) Mejstřík J.
  Ales Huml
  Ales Huml
  20/09/2023
  Recenze normálně nedávám. Pro společnost Czech Edu Academy dát musím. Jsem opravdu mile překvapen, jak v dnešní době může fungovat business. Dávám 5 z 5 a doporučuji!
  Lukáš Hamouz
  Lukáš Hamouz
  30/03/2023
  Absolvoval jsem v Czech Edu Academy zkoušky na pojištění. Nejvíce oceňuji lidský přístup a seriózní jednání , které v ČR v podobných agenturách nenajdete. Dokonce mi vyšli vstříc i s termíny . Za mě velký potlesk... Děkuji ;)
  Radek Votruba
  Radek Votruba
  27/02/2023
  U Czech Edu Academy jsem absolvoval zkoušku podnikání na kapitálovém trhu (ZPKT). Profesionální přístup, příjemné prostředí a kompetentní lidé. Není třeba se dále rozepisovat. Jednoznačně doporučuji.
  Bydleni Na Hliníku
  Bydleni Na Hliníku
  06/02/2023
  V Czech Edu Academy absolvuji intenzivní kurz "Realitní zprostředkovatel", který jsem začala studovat v říjnu 2022, v lednu 2023 jsem po několika přípravných přednáškách úspěšně složila rekvalifikační zkoušku. A nyní stále ještě mám možnost si v rámci kurzu doplňovat své znalosti a dovednosti v rámci perfektně připraveného elearningu, nebo při prezenčních/online přednáškách k tématu. Opravdu moc děkuji, za perfektní přístup k pracujícím studentům z celé republiky a umožnění získání vědomostí či rekvalifikace takto zárověň prezenčně i dálkově. Milé prostředí při prezenčních přednáškách v CEA jen podtrhlo dojem z celého studia. Doporučuji. Děkuji! Alena Urbanová
  Tomáš Petrus
  Tomáš Petrus
  30/01/2023
  U Czech Edu jsem dělal zkoušku pro realitního zprostředkovatele a byl jsem nadšený z profesionálního přístupu a kvalitního & relevantního materiálu k přípravě. Určitě doporučuji!
  Lenka Trefilová
  Lenka Trefilová
  02/01/2023
  V Czech Edu Academy jsem absolvovala rekvalifikační kurz "Realitní zprostředkovatel", který jsem v prosinci úspěšně ukončila závěrečnou zkouškou. Chtěla bych tímto poděkovat za velmi vstřícný a profesionální přístup. Pro další plánovaný kurz "Oceňování nemovitostí" budu opět volit tuto vzdělávací akademii. Všem zájemcům o vzdělávání Czech Edu Academy vřele doporučuji.