Sledujte nás

COVID-19: Zkoušky a kurzy bez omezení

Czech Academy

Podnikání na kapitálovém trhu (ZPKT)

  /  Podnikání na kapitálovém trhu (ZPKT)

Zkouška podle zákona č. 256/2004 Sb.

Společnost Czech Edu Academy, s.r.o. (do 29. 9. 2021 Czech Academy, s.r.o.) je držitelem plné akreditace ČNB ze dne 9. 9. 2020 (č.j.: 2020/102130/CNB/570) udělené podle § 14c odst. 6 zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Uvedená akreditace nás opravňuje pořádat odborné zkoušky zaměřené na prokázání odborných znalostí a dovedností nezbytných pro jednání se zákazníkem nebo potenciálním zákazníkem v rámci poskytování investičních služeb podle zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu (ZPKT).

Pursuant to Capital Market Enterprising Act (Investments) Exam in a Foreign Language

We offer capital market/investments exams (law no. 256/2004 Coll. also called ZPKT) in foreign languages: English, German, Russian, Polish, Ukrainian, French, Spanish (contact us in case your language is not listed). The exam is accredited by the Czech National Bank – Czech Edu Academy is fully accredited (file no.: 2020/102130/CNB/570). By this exam, you fulfill the professional qualification required by law no. 256/2004 Coll. We issue an official certificate valid in the Czech Republic.

Send us an e-mail: info@czechacademy.com or call us: +420 704 603 905 to get more information.

Zkoušky je možné na všech vypsaných termínech skládat v obou variantách:

  1. Kategorie A: Investiční zprostředkovatel: 60 testových otázek, 3 případové studie, 135 minut
  2. Kategorie B: Souhrnná zkouška: 92 testových otázek, 3 případové studie, 180 minut

Zkouška probíhá online na tabletech, o výsledku jste informování ihned po odevzdání testu. Osvědčení o vykonání zkoušky rozesíláme standardně do 24 hodin. V případě potřeby je možné osvědčení vydat na počkání.

V rámci jednoho termínu zpravidla probíhají zkoušky distribuce pojištění (ZDPZ), investice (ZPKT) a spotřebitelský úvěr (ZSÚ).

Nemáme vypsaný termín, který by Vám vyhovoval? Neváhejte nás kontaktovat a termín podle možností vypíšeme. Pokud jste skupinka 10 a více osob, můžeme navíc zkoušku uspořádat přímo ve Vaší firmě (prostory musí vyhovovat standardům Czech Edu Academy a ČNB).

Pro koho je zkouška ZPKT vhodná?

Zkouška odborné způsobilosti pro podnikání na kapitálovém trhu je vhodná pro:

  • obchodníky s cennými papíry (OCP)
  • vázané zástupce obchodníků s cennými papíry (VZ OCP)
  • investiční zprostředkovatele (IZ)
  • vázané zástupce investičních zprostředkovatelů (VZ IZ)

Zákon zdůrazňuje mít zkoušku složenou v případě, že pracovník v rámci poskytování investičních služeb jedná se zákazníky nebo potencionálními zákazníky a nebo je za jednání zodpovědný. Česká národní banka vydala seznam příkladů a zásad, kdy je odbornost vyžadována a tedy kdy je povinnost složit zkoušku dle ZPKT.

Studijní podklady

Všem našim studentům a uchazečům s uhrazeným registračním poplatkem nabízíme zdarma cvičné testy. Prostředí cvičných testů je stejné, jako u opravdové zkoušky. Při zkoušce Vás již nic nepřekvapí. Po zaplacení Vám aplikaci rádi zpřístupníme, stačí nás kontaktovat.

Ke stažení

Objednat zkoušku ČNB online

VYNIKAJÍCÍ
32 recenze na
Martin Hudec
Martin Hudec
03/08/2022
Chtěl bych touto cestou velmi poděkovat za profesionální přístup a lidsky příjemnou atmosféru v Czech Edu Academy, kde jsme v minulém měsící s kolegyní úspěšně absolvovali zkoušku Realitní zprostředkovatel. Výborně zpracované studijní podklady a videa, výborná komunikace a řada uřžitečných příkladů do praxe. Určitě doporučujeme :)
Přečtěte si více
Iveta L
Iveta L
27/06/2022
Kurz byl po všech stránkách na vysoké úrovni a veškerý servis ze strany organizátorů byl naprosto skvělý .Lektoři byli profesionálové, kteří dokázali vše jednoduše a srozumitelně vysvětlit velmi poutavou formou. Czech Edu Academy rozhodně doporučuji zájemcům o další vzdělávání.
Přečtěte si více
David Nágl
David Nágl
06/06/2022
V Czech Edu Academy jsem absolvoval rekvalifikační kurz "Realitní zprostředkovatel", včetně závěrečné zkoušky. Chtěl bych touto cestou poděkovat za profesionální a vždy velmi vstřícný přístup. Přednášky lze absolvovat fyzicky či online, což mně osobně dokonale vyhovovalo. Naprostá většina přednášek byla vedena na profesionální úrovni, srozumitelně a "lidsky" s možností se vždy doptat, či k tématu diskutovat apod. Ještě jednou děkuji a přeji mnoho úspěchů.
Přečtěte si více
Aleš Zbraněk
Aleš Zbraněk
30/03/2022
V Czech Edu Academy jsem včera absolovoval certifikaci na úvěry. Chtěl bych touto cestou moc poděkovat za profesionální a přátelský přístup. Ještě týž den jsem měl k dispozici certifikát. Mohu zodpovědně doporučit a těším se na další zkoušky u této společnosti.Děkuji celému týmu.
Přečtěte si více
Jiří Chupek
Jiří Chupek
28/03/2022
Společnost Czech Edu Aacademy mohu vřele doporučit. Absolvoval jsem zde kurz realitního makléře včetně závěrečné zkoušky odborné způsobilosti. Vše přehledné, přednášky jak online tak i prezenčně. Záleží na každém co mu vyhovuje. Lektoři maximálně příjemní, přednášky poučné, komunikace skvělá. Rozhodoval jsem se na základě recenzí a mohu je jen potvrdit. Veli ce děkuji všem lektorům :-)
Přečtěte si více
Jana Štajncová
Jana Štajncová
28/03/2022
V Czech Edu Academy jsem absolvovala certifikaci na pojištění. Chtěla bych touto cestou velmi poděkovat za profesionální přístup. Velmi mi pomohly studijní materiály, které jsem dostala k dispozici. Při zkoušce u mě byla důležitá i celková atmosféra a přístup zkoušejících. Cítila jsem se velmi dobře a mohu vřele doporučit:)
Přečtěte si více
Matěj Dachovský
Matěj Dachovský
27/03/2022
Z této společnosti jsem měl skvělý pocit. Profesionální přístup, dobrá lokalita v Praze, dobře nastavené ceny. Děkuji (realitní zprostředkovatel)
Přečtěte si více
JMD Fan Yci
JMD Fan Yci
27/03/2022
Přečtěte si více
Aleš Brunner
Aleš Brunner
16/03/2022
Lidský a vysoce profesionální pedagogický přístup. Vzdělávací instituci vřele doporučuji ostatním. Přeji hodně úspěchů do budoucna jak vedení vzdělávacího institutu, tak všem, kteří jím zdárně projdou.
Přečtěte si více
Šárka Kočová
Šárka Kočová
16/03/2022
V Czech Edu Academy jsem absolvovala rekvalifikační kurz "Realitní zprostředkovatel". Chtěla bych touto cestou velmi poděkovat za profesionální přístup. Velmi mi pomohla emailová komunikace před zkouškami s jednateli společnosti. V neposlední řadě i studijní materiály, které jsem dostala k dispozici. Při zkoušce u mě byla důležitá i celková atmosféra a přístup zkoušejících. Cítila jsem se velmi dobře a mohu vřele doporučit:)
Přečtěte si více