Kurz i zkoušku zaplatíte také kartou

Apple Pay

Czech Academy

Podnikání na kapitálovém trhu (ZPKT)

  /  Podnikání na kapitálovém trhu (ZPKT)

Zkouška podle zákona č. 256/2004 Sb.

Společnost Czech Edu Academy, s.r.o. je držitelem plné akreditace ČNB ze dne 9. 9. 2020 (č.j.: 2020/102130/CNB/570) udělené podle § 14c odst. 6 zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Uvedená akreditace nás opravňuje pořádat odborné zkoušky zaměřené na prokázání odborných znalostí a dovedností nezbytných pro jednání se zákazníkem nebo potenciálním zákazníkem v rámci poskytování investičních služeb podle zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu (ZPKT).

Pursuant to Capital Market Enterprising Act (Investments) Exam in a Foreign Language

We offer capital market/investments exams (law no. 256/2004 Coll. also called ZPKT) in foreign languages: English, German, Russian, Polish, Ukrainian, French, Spanish (contact us in case your language is not listed). The exam is accredited by the Czech National Bank – Czech Edu Academy is fully accredited (file no.: 2020/102130/CNB/570). By this exam, you fulfill the professional qualification required by law no. 256/2004 Coll. We issue an official certificate valid in the Czech Republic.

Send us an e-mail: info@czechacademy.com or call us: +420 704 603 905 to get more information.

Zkoušky je možné na všech vypsaných termínech skládat v obou variantách:

  1. Kategorie A: Investiční zprostředkovatel: 60 testových otázek, 3 případové studie, 135 minut
  2. Kategorie B: Souhrnná zkouška: 92 testových otázek, 3 případové studie, 180 minut

Zkouška probíhá online na tabletech, o výsledku jste informování ihned po odevzdání testu. Osvědčení o vykonání zkoušky rozesíláme standardně do 24 hodin. V případě potřeby je možné osvědčení vydat na počkání.

V rámci jednoho termínu zpravidla probíhají zkoušky distribuce pojištění (ZDPZ), investice (ZPKT) a spotřebitelský úvěr (ZSÚ).

Nemáme vypsaný termín, který by Vám vyhovoval? Neváhejte nás kontaktovat a termín podle možností vypíšeme. Pokud jste skupinka 10 a více osob, můžeme navíc zkoušku uspořádat přímo ve Vaší firmě (prostory musí vyhovovat standardům Czech Edu Academy a ČNB).

Pro koho je zkouška ZPKT vhodná?

Zkouška odborné způsobilosti pro podnikání na kapitálovém trhu je vhodná pro:

  • obchodníky s cennými papíry (OCP)
  • vázané zástupce obchodníků s cennými papíry (VZ OCP)
  • investiční zprostředkovatele (IZ)
  • vázané zástupce investičních zprostředkovatelů (VZ IZ)

Zákon zdůrazňuje mít zkoušku složenou v případě, že pracovník v rámci poskytování investičních služeb jedná se zákazníky nebo potencionálními zákazníky a nebo je za jednání zodpovědný. Česká národní banka vydala seznam příkladů a zásad, kdy je odbornost vyžadována a tedy kdy je povinnost složit zkoušku dle ZPKT.

Studijní podklady

Všem našim studentům a uchazečům s uhrazeným registračním poplatkem nabízíme zdarma cvičné testy. Prostředí cvičných testů je stejné, jako u opravdové zkoušky. Při zkoušce Vás již nic nepřekvapí. Po zaplacení poplatku za zkoušku automaticky obdržíte neomezený přístup do online aplikace.

Ke stažení

Objednat zkoušku ČNB online

VYNIKAJÍCÍ
45 recenze na
Zdeněk Kriz
Zdeněk Kriz
15/12/2023
U společnsoti Czech Edu Academy jsem absolvoval kurz Oceňování nemovitostí. Oceňuji úroveň a profesionalitu lektorů, časovou flexibilitu i přátelskou atmosféru. Ostatním doporučuji!
Gabriela Petrova
Gabriela Petrova
14/12/2023
Velká spokojenost, moderní pohled na výuku, motivují, věnují se studentům, vše v online formě, obrovská spokojenost
Petr Hrubiško
Petr Hrubiško
03/11/2023
Společnost Czech Academy jsem si vybral kvůli kurzu na rekvalifikaci Oceňování nemovitostí. Jsem naprosto spokojen. Za mě perfektní a profesionální komunikace, přístup, ochota, skvělý tým, po celou dobu příjemné jednání a v neposlední řadě organizace celého kurzu a zkoušek. Všem zájemcům mohu vřele doporučuji.
jakub jakobsen
jakub jakobsen
21/09/2023
Skvělé materiály k učení, skvělí lektoři, skvělé prostředí, skvělý feedback, pokud si s něčím například nevíte rady, to vše zakončíte zkouškou v nádherných prostorech Prahy 1, doporučuji, doporučuji a doporučuji. :) Mejstřík J.
Ales Huml
Ales Huml
20/09/2023
Recenze normálně nedávám. Pro společnost Czech Edu Academy dát musím. Jsem opravdu mile překvapen, jak v dnešní době může fungovat business. Dávám 5 z 5 a doporučuji!
Lukáš Hamouz
Lukáš Hamouz
30/03/2023
Absolvoval jsem v Czech Edu Academy zkoušky na pojištění. Nejvíce oceňuji lidský přístup a seriózní jednání , které v ČR v podobných agenturách nenajdete. Dokonce mi vyšli vstříc i s termíny . Za mě velký potlesk... Děkuji ;)
Radek Votruba
Radek Votruba
27/02/2023
U Czech Edu Academy jsem absolvoval zkoušku podnikání na kapitálovém trhu (ZPKT). Profesionální přístup, příjemné prostředí a kompetentní lidé. Není třeba se dále rozepisovat. Jednoznačně doporučuji.
Bydleni Na Hliníku
Bydleni Na Hliníku
06/02/2023
V Czech Edu Academy absolvuji intenzivní kurz "Realitní zprostředkovatel", který jsem začala studovat v říjnu 2022, v lednu 2023 jsem po několika přípravných přednáškách úspěšně složila rekvalifikační zkoušku. A nyní stále ještě mám možnost si v rámci kurzu doplňovat své znalosti a dovednosti v rámci perfektně připraveného elearningu, nebo při prezenčních/online přednáškách k tématu. Opravdu moc děkuji, za perfektní přístup k pracujícím studentům z celé republiky a umožnění získání vědomostí či rekvalifikace takto zárověň prezenčně i dálkově. Milé prostředí při prezenčních přednáškách v CEA jen podtrhlo dojem z celého studia. Doporučuji. Děkuji! Alena Urbanová
Tomáš Petrus
Tomáš Petrus
30/01/2023
U Czech Edu jsem dělal zkoušku pro realitního zprostředkovatele a byl jsem nadšený z profesionálního přístupu a kvalitního & relevantního materiálu k přípravě. Určitě doporučuji!
Lenka Trefilová
Lenka Trefilová
02/01/2023
V Czech Edu Academy jsem absolvovala rekvalifikační kurz "Realitní zprostředkovatel", který jsem v prosinci úspěšně ukončila závěrečnou zkouškou. Chtěla bych tímto poděkovat za velmi vstřícný a profesionální přístup. Pro další plánovaný kurz "Oceňování nemovitostí" budu opět volit tuto vzdělávací akademii. Všem zájemcům o vzdělávání Czech Edu Academy vřele doporučuji.